Vhodný čas na prodej? Ano, právě teď.

Je květen 2016 a realitní trh v české republice zažívá již více než 24 měsíců za sebou růst cen nemovitostí. Rok 2015 a začátek letošního roku je spojen s velmi rychlým růstem cen. Během prvního kvartálu 2016 již většina nemovitostí překonala svoje ceny vrcholu trhu v roce 2008.

To žene ceny bytů rychle nahoru. Jen za rok 2015 vyrostly ceny malometrážních panelových bytů o 15 až 25%. V posledním půlroce proběhl podobný růst u větších panelových bytů. Zájem o cihlové byty je dlouhodobý a ceny průběžně rostou již více než dva roky. Dynamika růstu posledního roku dosahuje podobného tempa, jaké jsme si zažili těsně před realitní krizí v roce 2008.

Podrobnější informace k vývoji na realitním trhu najdete v rubrice Pravidelné informace o vývoji cen v Brně a okolí.

I dnes se dá prodat dobře, skvěle a špatně.

Všude se píše, že je skvělá doba na prodej. Že na každý inzerát na prodej bytu se ozvou desítky zájemců. Prodat dnes byt není žádný velký kumšt. S troškou nadsázky to je pravda.

Nicméně, plně využít stávající situace a dosáhnout na stávajícím trhu opravdu skvělé ceny, to už chce mít znalosti, schopnosti i zkušenosti.

Kupujícím často „uteče“ i několik nabídek, než svoji nemovitost koupí. Tato situace kupující nutí akceptovat stále vyšší a vyšší ceny. U bytů, kde není nabídková cena příliš vysoká, pak často dochází k přeplácení zájemci. Na to Brňané rozhodně již osm let nejsou zvyklí a nesou to s nevolí. A nejen ti, kteří tento souboj o byt prohráli. Je to pro ně nepochopitelné. Vždyť se supermarkety a butiky předhání s cedulkami se slevou 20, 33, 50 i 70%. Nevěří, že existuje vyšší nabídka než nabízená cena. Podezřívají majitele nebo makléře ze lži. Velmi zkušený makléř by měl takovou situaci zvládnout a naplno využít tuto unikátní situaci na trhu ve prospěch svého klienta, prodávajícího. Co ale ti méně komunikačně zdatní nebo dokonce lidé, co si prodávají sami?


Jak prodat rychle, transparentně, za nejvyšší možnou cenu na trhu a za nejlepších možných podmínek?

Makléři RE/MAX mohou využít způsob prodeje formou elektronické AUKCE NEMOVITOSTÍ. Ta umožňuje transparentně, beze stresu a ztráty klienta zvládnout situaci, kdy o nemovitost má zájem dva a více zájemců.

Mechanismus této jedinečné služby RE/MAX připravil spolu s právníky renomované advokátní kanceláře VDP. Způsob výběru nabídky na koupi nemovitosti prodávajícím, kterou zprostředkovává realitní kancelář RE/MAX, je jasně specifikován pravidly aukce. Zájemci jsou prostřednictvím smluvní realitní kanceláře RE/MAX vyzváni, aby podali závaznou nabídku na koupi nemovitosti. Nabídku zájemce může podat v listinné podobě kanceláři RE/MAX nebo elektronicky přes aukční systém u příslušné nemovitosti na webových stránkách www.re-max.cz.

 

Máte zájem o prodej za nejvyšší možnou cenu na tomto trhu?

Vyplňte níže své kontaktní údaje a my Vám zavoláme.

 

Ve kterém městě či obci se nemovitost nachází

Typ
bytdůmpozemekkomerční nemovitostjiné

Jméno a příjmení*

Email*

Telefon*

Poznámka