V čem je výhoda městského bydlení?

Přestože se v posledních letech sen většiny českých rodin více méně ustálil na představě života v domě (nejlépe novostavbě) se zahradou někde blízko přírody za městem, ponechává si městský styl života stále spoustu nesporných výhod.

Největší výhodou je určitě dostupnost obchodů a služeb.  Vše máte na dosah a ještě si můžete vybrat. Senioři nebo maminky s malými dětmi ocení i dostupnost lékařské péče.

Horší je to s parkováním. Obzvláště pokud jste rodina čítající čtyři dospělé členy, každého s vlastním vozem. To už je pořádný oříšek. Na druhou stranu se pohodlně obejdete i bez auta.  Městská hromadná doprava funguje s přesahem do příměstských oblastí a někde i do obcí vzdálenějších. A díky zónám, kterými může projíždět výhradně  MHD, můžete být v cíli podstatně rychleji, než když zůstanete s autem stát někde v sotva se hýbající koloně. Úspora je to pak nejen časová, ale také finanční.

Protože města si přímo hýčkají parky a veřejnou zeleň, nebývá nouze o to, kam vyrazit s dětmi, pokud by se doma nudily – tedy v případě, že jim zakážete elektroniku.

O víkendu nemusíte řešit, zda posekat trávník, vytrhat plevel nebo udělat marmeládu z přebytků ovoce. Prostě se sbalíte a vyrazíte na výlet, kam se vám zrovna zachce.

Scházení se s přáteli je ve městě snadné. Z mnoha restaurací, kaváren a barů si vyberete snadno.

Na různé kulturní akce a oslavy nemusíte jezdit vlastním autem. Jestliže nechcete, tak ani hromadnou dopravou – po městě se pohybuje spousta taxíků. 

Pokud máte k městskému životu kladný vztah, jste pohodlní, nebo naopak toužíte po neustálém ruchu a dění kolem, raději se nesnažte nacpat za každou cenu do snu někoho jiného.  Poklidná vesnická idylka by se vám mohla začít velice brzy protivit.

Lucie Ulbrichová – makléřka kanceláře

více o makléřce