Stále se kupuje a prodává

Každý den jsme nabádáni vyslechnout, přečíst si, nebo jiným způsobem vnímat, že se kolem nás něco prodává, něco nabízí, v mnoha případech i snad vnucuje. Jsme v tržním světě a s tím se v dnešní době nedá nic dělat. Jsme obklopeni věcmi, které se nám okolí snaží prodat. Někdy úspěšně, někdy méně úspěšně. Vždy jsme to my, kdo rozhoduje, zda si nakonec nabízenou věc (byt, rodinný dům, zahrada, pozemek…) koupíme, protože ji potřebujeme, nebo si ji koupíme, protože ji sice nepotřebujeme, ale líbí se nám. Anebo ji nekoupíme.

Dům, byt, chata, zahrada, pozemek – to vše je také zboží

Přestože jsme nikdy nebyli obchodníci, nebo prodavači, přijde jednou den, kdy se rozhodujeme něco prodat. V našem případě jde o nemovitost. Nemovitost, když se prodává, je zboží jako každé jiné. Akorát se většinou nevejde do auta a už vůbec ne do ruksaku. Nelze si ji odnést. Protože: “nemovitost” je pozemek, nebo stavba spojená se zemí pevným základem (přesněji co je nemovitost). Prostě se jednoho dne rozhodneme zmiňované zboží prodat. Většinou se jedná o dům, byt, chatu, chalupu, nebo zahradu. Důvody proč jsme usoudili, že prodáme nemovitost, mohou být rozmanité. Jednoduše nám přestává sloužit tak jak bychom chtěli. Už jsme si řekli, že prodáváme a jdeme na to!
Máme dům, máme vstřícného makléře (mimochodem pan Jan Klíma je velice příjemný pán :). Cena, se kterou jdeme na trh, se nám líbí a o administrativu je postaráno. Jenom ta strategie prodeje nám jaksi není úplně příjemná. Pan makléř chce na fasádu našeho domu pověsit obrovskou bílou ceduli s modročerveným nápisem: ,,NA PRODEJ“. S tím ovšem souvisí spousta otázek: Co když to někdo uvidí? Co si řeknou sousedi? Co když nás teď vykradou? Celou dobu se snažíme na sebe neupozorňovat a teď?… Teď si o nás budou všichni vykládat kdovíco! NE pane makléři! Prodávat ANO, ale tak aby to nikdo nevěděl! … Ajaj! Co s tím?

Jdeme prodávat

Vážení, není třeba mít obavy! Jestliže se již delší dobu zabýváte myšlenkou prodat dům nebo byt a mluvíte o tom doma se ženou, zmíníte se před dětmi, radíte se se svými přáteli, nebo kolegy v zaměstnání, věřte, že už dávno o Vašem záměru všichni vědí. Prodává se dům, no a?

Na zdi, nebo na plotě, visí banner informující okolí oficiální zprávou, co se děje. Věřte, že upoutávka Vás zbaví i některých nepříjemností. Sousedi si nebudou muset domýšlet souvislosti. Každý, kdo projde kolem a přečte si potřebné údaje, ihned ví, že dům je na prodej a kam je možné zavolat. Zájemci budou samozřejmě chtít vědět za kolik se nemovitost prodává, jasně, ale od toho máme kontaktní údaje na zmiňovaném banneru. V tu dobu jsou vyčerpávající informace o prodeji na inzertním portálu včetně ceny nemovitosti. Vyhnete se pokusů o manipulaci, protože na všechny otázky zná odpovědi Váš makléř
Strach z trestné činnosti? Kdo by tam kradl, když ta ,,cedule“ vzbuzuje pozornost. Maximálně tam zanechá svůj TAG frustrovaný umělec.

A to nejdůležitější! Představte si, že velmi často prochází, nebo projíždí někdo, kdo už delší dobu hledá nemovitost ke koupi právě ve Vaší ulici. Protože za rohem bydlí jeho rodiče, děti, kamarádi, vnuci, nebo někdo jiný blízký. Takový člověk má opravdu velmi pádný důvod koupit přímo tento dům a vůbec nemá v úmyslu handrkovat se o ceně.

Vážení prodávající, nemějte obavy z visící plachty upoutávající pozornost.

Prodává se dům, no a?

Jan Klíma – realitní makléř z Brna

více o makléři