Už jste zazimovali chatu či chalupu před zimou, nebo vás to stále čeká? Podívejme se, proč je zazimování nutné, na co nezapomenout a před čím nemovitost chránit.

Ochrana před vodou

Jednu z největších pohrom během zimy představuje na chatě nebo chalupě voda ve formě deště a sněhové pokrývky i vody v potrubí. Projděte stavbu zvenku a zkontrolujte střechu. Přesvědčte se, že se sníh ani voda nedostane skrze zdivo či střechu. Důležité je odčerpání vody z nádrží a vypuštění potrubí, aby při případném zamrznutí nepopraskalo. Uzavřete všechny ventily a kohoutky. Do nádrží dejte sůl nebo denaturalizovaný líh, aby zde kapalina nezamrzla.

Ochrana před hlodavci

Pokud není nemovitost obývaná, myši zde přes zimu velmi často nadělají pěknou neplechu. Při zazimování objektu utěsněte veškeré otvory, aby žádná skulina neumožňovala myším vniknout do obytných prostor. Pro jistotu raději ještě rozmístěte v interiéru pasti na myši nebo jed. Dbejte na to, aby na chatě či chalupě nezůstaly žádné potraviny nebo zbytky jídla. Všechny suroviny odvezte nebo vyhoďte. 

Ochrana proti zlodějům

Udělejte vše proto, abyste odradili zloděje. Ochraňte svou sezónní nemovitost všemi dostupnými způsoby. Základem je nasazení okenic na okna se závorami a důsledné uzamčení všech vchodů nejlépe bezpečnostním zámkem na bezpečnostních dveřích. Ukliďte všechny pomůcky, žebříky a nářadí z okolí stavby. Pokud se k vám bude někdo opravdu chtít vloupat, asi si s těmito prvky nakonec poradí. Cílem je ale odradit malé zlodějíčky. Jestliže budou muset zdlouhavě páčit zámky a okenice, najdou si mnohem snazší cíl, tedy méně zabezpečený objekt. Pokud chcete zvýšit zabezpečení, instalujte alarm.

Pokud chatu či chalupu ještě nemáte, nějakou vám seženeme. Najdeme vám takovou, co bude plně odpovídat vašim představám. A pokud už se naopak o tu svoji nezvládáte starat, rádi vám pomůžeme s jejím prodejem. Obraťte se na naše makléře.