V posledních letech ceny bytů a domů v naší zemi velmi rychle rostly.  Ale trh se mění. Ceny již rostou pomalu, místy stagnují nebo dokonce mírně klesají. Tedy ceny za které se skutečně prodá. U nabídkových cen tomu tak není. Mnozí prodávající informace o změně buď ještě nepostřehli a nebo postřehnout nechtějí.
 
Uplatňuje se jednoduchá logika: Pokud v roce 2016 stál stejný byt 2 400 000 Kč a loni 2 700 000 Kč, tak letos to musí být 3 000 000 Kč a za rok to jistě bude 3 350 000 Kč, nebo ne?

Důsledkem takovéhoto uvažování je, že nůžky mezi nabídkovými a prodejními cenami se zvyšují. Rozdíl je leckdy o jednotky, ale i desítky procent. A prodlužuje se i doba prodeje.  

Tuto chybu nejčastěji dělají samoprodejci. Však také nejvíce předražených nemovitostí najdete na bezrealitky.cz

Problém je, že trh již nabídkové ceny nedoroste. Prostě už tu není taková kupní síla. Po několika dnech až týdnech už nemovitost není žhavou novinkou po které každý zájemce touží, ale pomalu a jistě se z ní stává ležák. Podezřelá nemovitost. Každý si řekne: “Proč bych to měl kupovat já, když to nikdo nechce. Proč bych to měl kupovat za plnou cenu. Je to buď předražený, nebo co hůř asi je tam NĚJAKÝ problém.”

Pokud budete chtít další informace nebo konzultovat vaši osobní situaci, zavolejte nebo >>napište<<. Rádi si na vás uděláme čas.