Letní měsíce jsou doba dovolených a odpočinku. Opuštěná nemovitost však také láká různé nekalé živly, kteří si volno rozhodně neberou. Nebudu se tu rozepisovat o zabezpečovacích systémech, ale dám spíše pár tipů pro preventivní opatření.

Co zloděje nejvíce láká? Předvídatelnost a klid. Už během několika pozorování lze zjistit, že v nemovitosti nikdo není. A co slouží jako důkaz? Trvale zavřená okna, stejná poloha závěsů a záclon, několik dní bez večerního svícení, suché květiny v oknech, nevybraná poštovní schránka…. Občas i klacíky či lístečky nastraženy mezi dveřmi či na brance – když po několika dnech nevypadnou, je jasné, že zde nebyl žádný pohyb.

K řešení stačí málo. Domluvit se se sousedem či dobrým známým, který zajde vyvětrat, vybrat schránku, zalít květiny atd. Ideálně nepravidelně. Pokud byt či dům stále v provozu, zloději dají pravděpodobně přednost snadnějšímu a klidnějšímu cíli.

Vámi pověřená osoba navíc může nakrmit i vaše případné zvířectvo, zkontrolovat, zda vás nevytopil soused, … a máte komu zavolat, aby prověřil, zda jste skutečně zastavili vodu v koupelně a vypnuli žehličku ze zásuvky.

 

Přeji příjemnou a bezproblémovou dovolenou a pokud budete potřebovat poradit s prodejem,  koupí či pronájmem neváhejte se na mne obrátit.

Libor PJ Talaš – makléř z Komína

více o makléři