Každý se někdy může dostat do situace, kdy se jako nejlepší řešení jeví okamžitý výkup nemovitosti. Mělo by to být opravdu to nejkrajnější řešení, ale jde o reálnou možnost, díky které se můžete dostat z nesnází.

Při okamžitém výkupu nemovitosti musíte počítat s tím, že přijdete o část z tržní ceny vašeho bytu, domu či pozemku. Snaha urychlit prodej co nejvíce je totiž nejčastějším důvodem prodeje nemovitosti pod cenou. Zprostředkujeme od vás výkup, ale kupující tímto krokem bere na sebe jisté riziko. Nevíme, kdy a za kolik danou nemovitost prodá. Proto vám za vaši nemovitost nemůže dát celou reálnou tržní cenu. Záleží na stavu nemovitosti i dané lokalitě. Obrovskou výhodou okamžitého výkupu nemovitosti však je, že máte druhý den peníze na účtu.

Jak okamžitý výkup nemovitosti probíhá v praxi

Okamžitý výkup nemovitosti netrvá nijak dlouho. Čas od času se sice objeví případy, kdy prodejce přes veškerou snahu prodat nemovitost okamžitě získá peníze až po delší době, pak ale nejsou na vině realitní kanceláře. Potíž bývá obvykle na straně prodávajícího, při nepředložení všech potřebných dokladů, které odkup podmiňují. Mějte vše potřebné nachytané vždy u sebe. Nejčastěji jde o výpis z katastru nemovitostí, nabývací tituly, například kupní či darovací smlouvu, případně další dokumenty, když je u bytu nějak omezeno vlastnické právo, třeba exekuce.

Jde to i s exekucí

Při okamžitém výkupu nemovitosti od profesionálů vás nečekají další poplatky a za nic navíc neplatíte. Zdarma jsou i podobné služby, jako je třeba odhad ceny nemovitosti, vyřízení veškeré k tomu potřebné administrativy, nebo třeba poskytnutí bezúročné zálohy. Okamžitý výkup je možný i u bytů a domů s exekucemi, věcnými břemeny nebo jiným omezením. Zkušená realitní kancelář si s tím poradí i ve skutečně šibeničním termínu a můžete tak předejít třeba právě v případě exekuce tomu nejhoršímu scénáři. Provedeme vám odhad nemovitosti zdarma a nabídneme řešení vaší životní situace. Neváhejte nás proto kontaktovat.