Chcete stavět, nebo bydlet?

Jsme zvyklí bydlet v cihlovém, někdy panelovém, a trochu v pozadí je materiál starý jako samo lidstvo – dřevo. Zkusme se zamyslet nad důvody, proč k vlastnímu bydlení dřevo využít, proč si vybrat dřevostavbu.

Úspora energií.

Kdo z nás by nechtěl platit méně a získat více? Díky technologii výroby vynikají dřevostavby ekonomikou svého provozu, a tak mohou velmi podstatně šetřit roční náklady s domem spojené. Jednou z možností propojení dřeva s jinou technologií je vylití konstrukce a expanzí tvrdé PUR pěny jako izolantu. PUR pěna vyniká nad ostatními materiály právě svými izolačními vlastnostmi, když hodnota jejího součinitele tepelné vodivosti je o třetinu nižší než u ostatních izolačních materiálů. Součinitel prostupu tepla stěnové konstrukce, je 0,12 W/m2. Uštřit můžete také tím, že nemusíte dodatečně zateplovat současné stavební konstrukce. Přesvědčíme vás při osobním setkání, co vy na to?

Jste kutilové či zruční amatéři?

Dřevostavbu můžete objednat v různém stupni rozpracovanosti celé dodávky. Jsme národ šikulů, kteří mohou svokí svépomocí ušetřit. Pojďte se přímo se podílet na stavbě Vašeho vlastního domu i konstrukčními pracemi.

Variabilita výsledného prostoru pro bydlení.

Dřevostavba vám nabízí nepřebernou a širokou škálu projektů. Díky sestavitelnému systému můžete zkostruovat prakticky libovolné bydlení

Tepelné izolace

To souvisí také s úsporou energií. Jednotlivé stavební díly montovaných domů jsou vyrobeny s maximální pečlivostí a díky dlouholetému vývoji maximálně odstraňují tepelné mosty v konstrukcích. Využitím nejmodernější dostupné technologie pro výrobu izolace a její aplikace splňují veškeré konstrukce systému nízkoenergetické a pasivní standardy.

Nízké náklady na tepelnou pohodu

Dřevostavby zcela jistě umožní významně snížit rozpočet na vytápění.

Suchá výstavba.

Dřevostavby se mohou realizovat ze stavebního systému zcela suchou výstavbou, tedy bez nutnosti nucených technologických přestávek spojených se schnutím stavebních materiálů. Díky tomu jsou eliminovány i sezónní vlivy a zkracuje se doma výstavby.

Ekologie

Máte rádi přírodu? není vám tak úplně jedno, že klasická výstavba přírodě zrovna moc napomáhá? Díky vynikajícím vlastnostem dřevostaveb nezatěžujete přírodu vysokou spotřebou fosilních paliv. Nosné konstrukce domu jsou vyrobeny ze dřeva, tedy trvale obnovitelného materiálu. Výrobní proces dřevostavby je zcela šetrný k životnímu prostředí a je certifikován dle nejpřísnějších evropských norem. Polyuretatová pěna je do jisté míry recyklovatelným materiálem. 

Víme jak na to. Umíme v tom hodně pomoci. Zeptejte se nás.