Realitní makléř pro Brno Komín a okolí: Libor PJ Talaš – realitní makléř z Komína


 

Komín je jednou z 29 městských částí Statutárního města Brna. Původní samostatná obec byla k Brnu připojena v roce 1919 v rámci tzv. konceptu Velkého Brna. Nachází se v severozápadní části Brna ohraničen Bystrcí, Jundrovem, Žabovřeskami, Královým Polm a Medlánkami. Na původní zástavbu ve spodní části navazuje plynule panelové sídliště a se stoupajícím terénem i pásmo rodinných domů.

V současnosti je v Komíně celkem 2 222 budov. Z toho 945 rodinných domů a 2 708 bytových jednotek. Při sčítání v roce 2011 bylo v Komíně evidováno 7 457 obyvatel.

Občanská vybavenost

Na území Komína se nachází tři mateřské školy, jedna základní škola a dvě školy střední. Jsou to MŠ AbsolonovaMŠ ŘezáčovaZŠ a MŠ Pastivny a ze středních škol pak Gymnázium P.Křížkovského s uměleckou profilací a SOŠ a SOU učiliště informatiky a spojů.

Pošta se nachází v spodní části obce a síť drobných obchodů a služeb je rozmístěna po celém území. V blízkosti pastvinské školy se nachází dopravní hřiště a bytová zástavba je proložena dětskými hřišti. Největší sportovní vyžití pak nabízí sportovní areál Hroch na hranici s Žabovřeskami a Jundrovem.

V Komíně se nachází i Římskokatolická farnost Brno-Komín s kostelem sv. Vavřince založeným již ve 14. století Eliškou Rejčkou. Duchovní správu místní farnost vykonává pro Komín a Jundrov.

Dopravní dostupnost

Největší dopravní tepnou protínající Komín v jeho jižní části je ulice Kníničská, která lemuje řeku Svratku a tramvajovou trať. Z městské hromadné dopravy je Komín obsluhován tramvajovými linkami 1, 3 a 11, trolejbusy s čísly 30 a 36 a autobusy s čísly 67 a 44(84). V nočních hodinách je pak obsluhu zajišťují rozjezdy, tedy noční linky s čísly N89, N92, N93 a N98. Letiště Medlánky nacházející se v severní části komínského katastru slouží pak zejména pro sportovní účely.

Přírodní morfologie

Od jižní části lemované řekou Svratkou se Komín směrem k severu postupně zvedá. Od západu je pak tato kotlina postupně lemována Mniší horou, přírodním parkem Baba, Medláneckými kopci a Palackého vrchem. Uprostřed se zvedá ještě Ruský vrch, Chochola a Panský kopec a přírodní parkem Netopýrky.  Zde můžeme nalézt řadu chráněných druhů rostlin v čele s koniklecem velkokvětým a sousedící plocha letiště je jednou z deseti důležitých tuzemských oblastí, která skýtá útočiště populaci sysla obecného.

znak MČ Brno - Komín

Oficiální web MČ:

https://www.brno-komin.cz/

Poptávky

Zprávy z lokality

  • vrácení daně

Už jste požádali o vrácení daně?

5. Říjen, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Už jste požádali o vrácení daně?

Dlouho probírané téma - Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí, se konečně uzavírá. Celý legislativní proces je u konce. Úspěšně. Jak tedy na vrácení daně, pokud jste ji zaplatili? Zaplatili jste daň? Máte možnost [...]

  • návrhy změn Územního plánu

Návrhy změn Územního plánu města Brna. Jak se dotknou Komína?

11. Říjen, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návrhy změn Územního plánu města Brna. Jak se dotknou Komína?

Na oficiálních stránkách Brna je možné nahlédnout na aktuální návrhy změn Územního plánu města Brna. Do 28. 10. 2019 je také možné k daným návrhům podávat připomínky. Jaké změny se týkají přímo Komína? [...]

  • vývoj cen nemovitostí Brno - Komín

Vývoj cen bytů v MČ Brno – Komín

7. Prosinec, 2017|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vývoj cen bytů v MČ Brno – Komín

V pravidelné kvartální analýze se zabýváme vývojem cen nemovitostí v Brně a okolí. V tomto článku se detailněji podíváme na ceny bytů v městské části Brno - Komín. Podrobně si přiblížíme konečné prodejní ceny bytů od [...]

Foto z lokality

Makléř lokality

Libor PJ Talaš – makléř z Komína

734 600 643

libor.talas@re-max.cz

 

Nabídnout nemovitost
Přidat poptávku