Pokud jste početná rodina, tak malý byt těžko oceníte i kdyby byl ze zlata. Ale co když jste manželský nebo partnerský pár a žijete sami bez dětí? V takové situaci může být malý byt opravdovou výhodou.

Méně prostoru na úklid paradoxně zvětšuje prostor (ten časový) pro odpočinek. V malém bytě je vše hezky po ruce, a protože není místa nazbyt, nekupí se nikde nepotřebné věci, které by se snad daly někdy využít. Je mnohem snazší vytřídit staré oblečení i oprýskané hrnce. Argumentace návštěvami rozvětveného příbuzenstva mohou být liché. Vždyť kolikrát za rok se všichni sejdou? A pro takový případ není problém pořídit rozkládací stůl a stohovatelné nebo skládací židle.

Pocit útulna se v malém prostoru navozuje mnohem snáze a popravdě i za méně peněz. Ty se ovšem také snadno ušetří na provozu samotného bytu. Je rozdíl vytápět 120 nebo 60 m2.

Pokud jste milovníci výletů do přírody, z malého bytu vás to potáhne ven mnohem častěji. Doma budete mít uklizeno raz dva tak proč si někam nevyrazit. A nemusí to být jen do přírody.

Další alternativou k malému bytu je pořízení chaty někde za městem. Přes týden při běžném shonu je člověk rád, že si večer odpočine v tom svém malém milém útočišti a na víkend se přesune na chatu obklopenou lesy nebo vlastní zahrádkou. Relaxace zaručena. Aktivní či pasivní, do nového týdne nastoupíte s čistou hlavou.

Lucie Ulbrichová – makléřka kanceláře

více o makléřce